Makatta çatlak ameliyatı sonrası gaz kaçırma

anal-fissur-makatta-catlak-tedavisi-ameliyati (3)

Cerrahlar ve hastalar tarafından anal fissür (makatta çatlak) çekinilen komplikasyonlar arasında anal inkontinens – gaz inkontinensi yani gaz kaçırma (gaita) en önemlisidir. Halen geliştiği bilinen sorunun 10 ameliyattan 1’inde gerçekleştiği bildirilmiştir.

Bu sorunun temel nedenlerini ölçümlenerek standart yapılmayan ameliyatlar oluşturmaktadır. Aslında burada amaçlanan anal basıncı fissür hastalarında normale getirmektir ancak, anal basıncın normal basınç değerinden düşün değere inmesi, anal kanalın da fazla gevşemesine sebep olan olay, aslında aşar şekilde olan kas kesilmesidir.

Ameliyat devam ettiği sürece açıklık / kalibrasyon basıncının ölçeriz ve bu ameliyat uygulamasında da ancak işlem normal insan basıncına geldiğinde sonlandırılacak şekilde devam etmektedir. Bu uygulamamız (ayarlamamız) bu ameliyatın yapılması (rafinasyonunda) dünya literatüründeki katkılarının öneminden dolayı kabul edilmiştir. Yine de mümkün olan bütün vakalar için uyarmak gerekirse Botox, krem ve GTN gibi yöntemler tarafımızdan dikkate alınmalıdır, çünkü ne kadar iyi yapılırsa yapılsın tarafımızdan yapılan ameliyatlar da her ameliyat gibi risk taşımaktadır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>