Makat çatlağı tedavisinde (makatta çatlak) anal dilatasyon

makat-catlagi-anal-fissur-tedavisi-ameliyati-ankara (4)

Anal fissürlerin kronik problemlerinde, anal kanal basıncının artması ve kas spazmına neden olan yırtılır tarzdaki ağrıdan kaynaklanan sorunlar görülür. Tedavinin esasını normale çekilen yüksek kan basıncı oluşturur.

Botox injeksiyonuyla aşırı kasılan fibrotik (iç anal sfinkter kasının-İAS)kesilmesi, gliseril trinitrat gibi kas spazmının azalmasını sağlayan kremler, uygun olan tedavi yöntemine karar verildikten sonra uygulanan yöntemlerdendir.

Sıklığın (kasılmanın) giderilmesi için kanalın genel anesteziyle çepeçevre zorlanarak genişletilmesi, tıp tarihinde kullanılmış olan yöntemlerden biri olan dilatasyondur. Standart bir yöntem olmadığı için dilatasyonun ne kadar yapıldığı ya da yapılacağını ayarlayamamak modern tedavi yöntemleri içinde de değildir. Bildirdiğimiz üzere gaita/gaz kaçağı %30’ luk bir oranda sonuçlanabilmektedir. Bu yöntem modern tedavi rehberlerinde / guideline yer almadığından bizim uygulamasını kesinlikle önermediğimiz ve uygulamadığımız bir yöntemdir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>