Makatta çatlak tedavisinde anal dilatasyon

anal-fissur-makatta-catlak-tedavisi-ameliyati (10)

Anal fissürlerin kronik problemlerinden biri de, anal kanal basıncının artması ve yırtılır tarzda ağrının oluşturduğu kas spazmıdır. Tedavinin esasını, yüksek olan basıncın normale çekilmesi oluşturur.

Uygun olan tedavi yöntemine bu amaçla karar vermek gerekir, bu yöntemler ameliyat veya Botox injeksiyonu ile aşırı kasılan (kasın) fibrotik(İAS’nin- iç anal sfinkter kasının) kesilmesi, kas spazmının azalmasına neden olan gliseril trinintat gibi kremlerdir.

Kasılmanın (sıklığın) giderilmesi için genel anestezi ile kanalın çepeçevre zorlanması ve genişletilmesi, dilatasyonu, tıp tarihinde kullanılmış olan yöntemlerden bir tanesidir. Yeri, ne kadar dilatasyon yaptığınızı ya da yapacağınızı ayarlayamadığınız, standart bir yöntem olmadığı için modern tedavi yöntemleri içinde değildir. %30 oranında gaz/gaita kaçağının sonuçlanabildiği bildirilmiştir. Bizim uygulamadığımız ve uygulamasını kesinlikle önermediğimiz bu yöntem modern tedavi guideline/rehberlerinde yer almaz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>