Anal fissür tedavisinde botox

makat-catlagi-anal-fissur-tedavisi-ameliyati-ankara (3)

Daha büyük olan kronik çatlaklar/kronik anal fissürler daha inatçı ve derin lezyonlardır. Skin tag/deri kıvrımı denen çıkıntının sebebi çatlağın etrafında / komşuluğunda komşu derinin sürekli ödemlenmesi (şişmesi) uzun süreli hastalıkta olabilir.

Kronik anal fissürlerin temel sorun anal kanal basıncının artması ve yırtılır tarzda ağrıya neden olan kas spazmıdır. Tedavinin esasını bu yüksek basıncın normale dönüşmesi oluşturur. Bu amaçla; kararlaştırılması gerekir uygun olan yöntemlerin ki bu yöntemler, gliseril trinitrat gibi kremler, Botox injeksiyonu, aşırı kasılan fibrotik kasın (İAS’nin- iç sfinkter kasının) kısmen kesilmesi ile aşırı kasılmanın giderilmesidir. Uluslararası rehber kaynaklar (son guideline’lar) zaten bu sırayla… yani önce GTN, sonra Botox, bununla da geçmezse cerrahi uygulanması yönündedir. Bu tedavilerin ustaca uygulanmaları tabii tedavinin esasıdır. sıcak banyolarla ve uygun dietle destek verilmelidir tedavi sürecinde başarıyı arttırmak için.

Doğru tanı ve tedavi için bu alanda deneyimli sağlık personeline, özel ihtisas sahibi, özel alet ve teknolojiye ve bütünsel olarak bu alana odaklanmış bir yapılanmaya gereksinim vardır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>